Karacan Koleji

İyi bir kafaya sahip olmak yetmez; mesele onu iyi kullanmaktır.” sözünde de belirttiği üzere Karacan Koleji ile her zaman en iyisine ulaşırsınız.

Karacan Kolejinde eğitim alan öğrenciler, haftalık toplam 48 saat örgün eğitim ve 12 saatte birebir ve grup etütleri alırlar.

imza_karacan

BİZ SİZİ ARAYALIM!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

MEB programlarına ek olarak, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Din Kültürü – Ahlak Bilgisi, İngilizce ve Fransızca derslerinde, üniversite giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılır.

Okul programımızın önemli bir parçası olan Üniversiteye Hazırlık Programı, öğrencilerimizin herhangi bir kurs ya da özel derse ihtiyaç duymadan, hedefledikleri üniversite ve bölümlerine yerleşebilmeleri için tasarlanmıştır. Üniversiteye Hazırlık Programında öğrenciler; sınav içeriği, test tekniği, sınav taktikleri, zaman yönetimi, meslek tanıtımı, üniversite tanıtımları, tercihler vb. konularda, rehberlik birimi ve ölçme değerlendirme uzmanları tarafından, 9. sınıftan 12. sınıfa kadar bir bütünlük içinde uygulanan programla yetiştirilir.

Okulumuzda, MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerine ilâve olarak;

– Öğrencilerimize, üniversite hazırlık için artı eğitim verilmektedir.

– Öğrencilerimizin her dersten yapamadığı soruları sorabilecekleri GRUP SORU ÇÖZÜM ve GENEL SORU ÇÖZÜM SAATLERİ ile konu eksikleri için alacakları ETÜTLER, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından yapılmaktadır.

– Bire Bir ya da Grup Etüt saatlerinde, öğrencilerin talepleri ile sınav sonuçlarına göre rehberliğin belirlediği eksik konuları doğrultusunda, öğrencilerin anlamadığı konular, özel ders kalitesinde, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından anlatılmaktadır.

– Grup ya da Genel  Soru Çözme saatlerinde öğrenciler, yapamadıkları soruları öğretmenlerine bire bir sorabilirler.

Eğitim Sistemimiz

Karacan Kolejinde modern çağın dinamiklerini kaliteli eğitim anlayışı ile harmanlama hedefiyle yola çıktık.

Daha Fazla Oku

Sosyal Faaliyetlerimiz

Bir kapalı bir de açık spor alanı olan okulumuzda basketbol, voleybol ve futbol sahası ile öğrencilerin ders dışı zamanlarını verimli…

Daha Fazla Oku

Size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım!